Посібник для PAJERO WAGON. Позашляховик взимку.
Як завести бенз/дизель взимку, якщо Pajero Wagon не заводиться?
Максим, Паджеро Вагон 3.0:
Заводити будь-який автомобіль, незважаючи на тип палива, потрібно обдумано. Важливо пам'ятати, що в двигуні, в коробці передач, в омивачі тощо мають бути відповідні порі року рідини. Ця порада, начебто і проста, але часто рятує від проблем. Крім того, не забуваємо, що зимова гума для Pajero Wagon - взимку краще, а літня влітку, але всесезонка погана завжди - і влітку і взимку.
Дмитрій, Паджеро Вагон DID:
- По-перше, ми вважаємо і знаємо, що з технічної точки зору автомобіль справний, зазвичай бензиновий автомобіль до -5 заводиться без проблем.
- Якщо морози більші, то тут можливі варіанти: - автомобіль простий, без жодних електронних споживачів - отже, вмикаємо фари на 10-20 секунд, для прогріву й активізації хімічних процесів в АКБ (водночас не забуваємо, що всі інші споживачі електроенергії мають бути вимкненими: підсвічування салону, музика, грубка тощо).
- Після прогріву АКБ вмикаємо стартер, зчеплення стиснуте і на педаль гальма не тиснемо, щоб не горіли задні вогні. Сам момент старту має тривати не більше 5-10 секунд. Якщо позашляховик не завівся з першого разу, даємо йому відпочити, щоб стартер охолов. І наступну спробу робимо не раніше ніж через 1 хвилину.
- Якщо автомобіль після 2-3, максимум 4 спроб не завівся, то не треба гвалтувати, це свідчить про якусь проблему, найімовірніше технічну.
- Якщо автомобіль дизельний, то весь процес ще простіше, повертаємо ключ запалювання (або що там є) в положення "все ввімкнено" і чекаємо, поки згасне значок свічок напруження. Після цього можна заводити.
- Якщо автомобіль не завівся, не гвалтуємо себе і його і робимо дзвінок другу!
Прогрівати чи не прогрівати Позашляховик Pajero Wagon і як довго
Прим.автора: дуже спірне питання, хтось із піною біля рота може доводити, що сів і поїхав, але всім потрібен час "прокинутися", навіть автомобілю.
Дмитрій, Паджеро Вагон DID:
- Питання прогріву дизельного Паджеро неоднозначне, але можна порекомендувати такий алгоритм:
- влітку заводимо, чекаємо близько хвилини, і починаємо рух на малих обертах, практично не натискаючи на газ (у дизелі можна не натискати зовсім). У такому режимі виїжджаємо зі стоянки/гаража/паркінгу.
- взимку чекаємо рівно стільки, скільки потрібно, щоб очистити скло (або розкопати машину від снігу). Якщо скло не замерзло і чисте, то критерієм готовності автомобіля до руху є рівна робота мотора, щойно звук вирівнявся та став спокійнішим, можна починати рух, як влітку.
- Далі принцип один і влітку, і взимку: виїхавши на дорогу, не навантажуємо двигун, а поступово збільшуємо швидкість, не перевищуючи 1500 обертів для дизеля і близько 2000 для бензинового авто. Збільшувати швидкість і навантаження на мотор можна тоді, коли стрілка покажчика температури зрушиться з місця, або з пічки почне йти тепле повітря (залежить від того, що настане пізніше).
- Пам'ятайте, що перші кілька кілометрів не варто різко тиснути на газ або гальмо, все повинно припрацювати та прогрітися, а масло повинно потрапити в усі необхідні місця. Це стосується не тільки двигуна, а й коробки передач, мостів, маточин та іншого.
Сергій, Паджеро Вагон 3.0:
Щодо Pajero Wagon з АКПП - рекомендується, особливо в мороз, вмикати її поступово: після того, як двигун почав працювати рівно і без надриву, вмикаємо в АКПП задню передачу (нога на гальмі, пам'ятаємо?), чекаємо 10-20 секунд, після чого переводимо селектор у положення нейтраль. Даємо двигуну вирівняти оберти (зазвичай ще 10-20 сек), і після цього вмикаємо "Драйв". Влітку, практично відразу, секунд через 10-20 можна починати рух, але взимку варто почекати поки двигун не почне працювати рівно (зазвичай не більше 1 хвилини).
Алекса, Pagero Wagon 3.8:
У разі якщо знадобився ремонт Паджеро, мені, як справжній леді, свій ніс під капот позашляховика Pajero Wagon засовувати не потрібно. І якщо пробито колесо, краще викликати спеціально навчену людину, а не намагатися на очах у здивованої публіки поміняти колесо на позашляховику самій :) - виглядає нерозумно, а колесо відкрутити все одно не вдасться :) На паливі не економте і обслуговуйте свій позашляховик на станціях, які спеціалізуються на позашляховиках Mitsubishi Pajero.
Звісно здорово, коли поруч є чоловік, який і колесо поміняє і з замету дістане, але а якщо чоловік - ви? Тоді далі читайте ще уважніше :) Клуб Почесних Паджероводів на ньому вже собаку з'їв, тож дослухаймося до їхньої думки.
Автосервіс Паджеро Сервіс: ремонт і обслуговування Mitsubishi Pajero Wagon Київ, Одеса